Publicystyka

Ten film podbija internet. Poseł PiS z żoną zachęcają do głosowania na Andrzeja Dudę i budowania Polski. W tym czasie Schetyna zachęca do wandalizmu

To już ostatnia prosta kampanii wyborczej, kandydaci dwoją się i troją, by przekonać do  siebie niezdecydowanych. Do głosowania zachęcają też ich sztaby i zaprzyjaźnieni z nimi politycy.

Wszyscy robią to na swój sposób, niekiedy bardzo osobliwy. Np. wspierający Rafała Trzaskowskiego Grzegorz Schetyna postanowił zrobić sobie zdjęcie na tle aktu wandalizmu – Schetyna wraz z partyjnym kolegą Michałem Jarosem zapozował na tle zdewastowanego bloku, na którego elewacji ktoś napisał sprayem: “Kaczyzm Przeminie”.  To pokazuje poziom partii, która zachęca do niszczenia mienia.

Zupełnie inną drogę obrał poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński, od początku bardzo aktywnie zaangażowany w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy. W ostatnich tygodniach Płażyński przemierzył cały swój okręg wyborczy, a nawet część innego, by zachęcać mieszkańców do głosowania na urzędującego prezydenta. Na finiszu kampanii postanowił jeszcze raz poprosić wyborców o oddanie swojego głosu na Andrzeja Dudę, wraz z małżonką, nagrywając film zachęcający do głosowania. Film w błyskawicznym tempie zaczął “wirusowo” roznosić się po portalach społecznościowych.

“Ostatnie 5 lat w wykonaniu prezydenta Andrzeja Dudy to szybki, dynamiczny postęp gospodarczy, żyje nam się dzięki temu lepiej. To nie są tylko programy społeczne, to także kwestie bezpieczeństwa i samopoczucia. Jesteśmy liderem w Europie” – mówi na nagraniu Płażyński, a jego żona dodaje: ” Naszą racją stanu jest pójście w tę niedzielę i oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę”.

“Nie wiemy, jakie czekają nas czasy, być może koronawirus wróci. Teraz to nie jest czas na eksperymenty, dajmy kolejne 5 lat dobrej współpracy rządu i prezydenta Polsce, bo Polska i my wszyscy na to zasługujemy” – mówi w dalszej części nagrania poseł PiS.

U nas w małżeństwie pełna zgoda. Razem z Natalia Nitek-Płażyńska oddamy głos na Prezydenta Andrzej Duda 😁🇵🇱❤#DUDA2020

Opublikowany przez Kacpra Płażyńskiego Piątek, 26 czerwca 2020

Dwa zamieszczone w internecie posty to doskonałe przykłady dwóch wizji Polski. Jedna gloryfikuje wandalizm, mówi o burzeniu i niszczeniu tego co nas otacza, a druga pokazuje jak ważne jest budowanie ładu i dobrobytu Polaków. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że właśnie o to toczy się stawka najbliższych wyborów. Polacy muszą zdecydować, która wizja przemawia do nich bardziej.

Źródło: stefczyk.info Autor: Piotr Filipczyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij