Świat

PILNE! Zamach w Glasgow, są ranni i zabici

W szkockim Glasgow miał miejsce „poważny incydent”. Nieoficjalnie wiadomo, że trzy osoby poniosły śmierć.

Użytkownicy brytyjskich mediów społecznościowych pokazali nagrania pokazujące dziesiątki policjantów, z których większość była uzbrojona, odcinających ulicę w  centrum Glasgow od reszty miasta. Szybko na miejsce dotarli też antyterroryści z bronią długą. Pojawiły się doniesienia, że doszło tam do ataku terrorystycznego. Wkrótce mieszkańcy zaczęli informować, że mężczyzna uzbrojony w nóż atakuje przypadkowych przechodniów.

Szkocka policja wkrótce później wydała oświadczenie, że sytuacja jest już pod kontrolą i nie ma już niebezpieczeństwa dla mieszkańców. Potwierdzili też, że jedną z ofiar zamachowca był jeden z policjantów – nieoficjalnie wiadomo, że walczy teraz o życie w szpitalu. Nie podali żadnych dalszych szczegółów.

Na razie nie wiadomo ile było ofiar. Najczęściej w relacjach mówi się, że trzy osoby straciły życie a kilka innych zostało rannych, ale na razie brak potwierdzenia tej informacji w oficjalnych źródłach. Nieoficjalnie wiadomo także, że zamachowiec został zastrzelony przez policję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Sun Autor: WM
Fot. Twitter
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij