Gospodarka

PGNiG: “Nasi klienci mają powody do zadowolenia. Rachunki dla gospodarstw domowych w dół!”

– Rachunki za gaz dla gospodarstw domowych w dół. W latach 2016 – 2020 spadły one średnio aż o 13,5% – poinformowało PGNiG na Twitterze.  

To nie koniec dobrych informacji, bo od 1 lipca 2020 roku Polacy zapłacą mniej za gaz wykorzystywany w domach.23 czerwca br. poinformowano, że prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową taryfę na gaz dla PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD). Co to oznacza dla klientów?

– W nowej taryfie ceny gazu uległy obniżeniu o 10,6%, natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku płaconej PGNiG OD o 9,8% dla odbiorców używających gazu wysokometanowego oraz gazu zaazotowanego Ls i o 9,7% dla odbiorców gazu zaazotowanego Lw.  – czytamy w komunikacie PGNiG.

 

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij