Gospodarka

Sklepy Tesco znikną z Polski

Brytyjska sieć supermarketów Tesco jakiś czas temu ograniczyła skalę swojego działania w Polsce. Teraz całkowicie się wynoszą.

Tesco poinformowało, że likwiduje swoje operacje w Polsce. Ostatnie sklepy z ich szyldem mają zniknąć za maksymalnie 18 miesięcy. Prezes Grupy Tesco Dave Lewis powiedział, że jego firma dostrzega w Polsce wyzwania rynkowe, więc zamiast tego ma zamiar skupić się na działalności w innych państwach regionu, jak Czechy, Słowacja i Węgry, gdzie ich pozycja rynkowa jest silniejsza i łatwiej jest im zarobić.

Wycofanie się Tesco z Polski nie oznacza jednak, że ich sklepy znikną. Te bowiem zostały sprzedane duńskiej grupie Salling Group A/S, właścicielowi sieci Netto. Duńczycy kupili 301 sklepów, dwa centra dystrybucji oraz główną siedzibę Tesco w Polsce. Zapłacili za nie 900 milionów złotych.

W ramach umowy z Tesci Salling ma również zatrudnić około 7 tysięcy obecnych pracowników Tesco. Brytyjczycy stwierdzili, że ta umowa to najlepszy możliwy sposób na zabezpieczenie ich przyszłości zawodowej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Money.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij