Świat

To już rewolucja? Antifa przejęła część Seattle, wzywają uzbrojonych członków na barykady

Zadymiarzom z Antify udało się opanować część Seattle. W mediach społecznościowych wzywają uzbrojonych ochotników do pilnowania barykad.

Zamieszki w Seattle miały wyjątkowo brutalny przebieg. Tłum rzucał butelkami, kamieniami i petardami w policjantów, próbowali ich również oślepiać laserami. W poniedziałek policjanci zostali zmuszeni do opuszczenia fragmentu znanej z lewicowych sympatii dzielnicy Capitol Hill, wielkości mniej więcej 6 przecznic. Uczestnicy zamieszek, z których wielu jest ubranych w charakterystyczne czarne stroje Antify, ogłosili, że ten fragment to „Strefa Autonomiczna Capitol Hill” (CHAZ).

Po zajęciu CHAZ Antifa wystosowała do władz miasta listę 30 żądań. Pierwszym z nich jest całkowita likwidacja policji w tym mieście. Żądają, aby rada miasta całkowicie odebrała finansowanie Seattle PD oraz aparatowi sprawiedliwości. Żądają również, aby władze zabroniły na terenie miasta działalności ICE – federalnej służby celnej która łapie nielegalnych imigrantów. W drugim żądaniu chcą aby zanim tak się stanie policjanci nie używali przeciwko nim „broni palnej, tarcz, pałek i broni chemicznej”.

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Pomimo zakazu wprowadzonego przez lewicową burmistrz Jenny Durkan w CHAZ coraz częściej można dostrzec osoby z bronią palną. Pojawiły się również doniesienia, że Antifa szuka uzbrojonych ochotników do pilnowania barykad przed ewentualnym kontratakiem policji.

Utworzenie CHAZ poparło wielu socjalistycznych polityków we władzach miasta. „To, co widzimy teraz, to powstanie. Bunt młodych ludzi. Nie tylko w USA ale na całym świecie” – powiedział reprezentant 3 Dzielnicy Kshama Sawant podczas przemówienia w CHAZ. Razem z innymi socjalistycznymi politykami obiecał okupantom likwidację policji i wezwał burmistrz Durkan do rezygnacji z urzędu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Gateway Pundint, Seatte Times, Medium Autor: WM
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij