Publicystyka

Sylwia Spurek rozbawiła internautów. “Kobiety mają gorszy dostęp do opieki okołoporodowej”

Sylwia Spurek wzięła udział w poniedziałkowym spotkaniu unijnej Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE), poświęconemu kwestii praworządności oraz przestrzegania praw człowieka w Polsce. Była europoseł Wiosny kolejny raz poświęciła sporo krytyki pod adresem naszego kraju. 

Według Spurek kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa przyczynił się do “pogłębienia nierówności pomiędzy ludźmi”. Jej zdaniem uwidacznia to braki w obszarach demokracji, praworządności i praw człowieka wśród niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Europoseł w trakcie spotkania LIBE wskazywał które grupy społeczne są wciąż niedostatecznie odpowiednio chronione przez prawo. Wskazywała głównie na dyskryminowane, jej zdaniem, osoby LGBTI, także na imigrantów oraz niepełnosprawnych, którzy mają mieć gorszy dostęp do opieki zdrowotnej oraz kobiety w przypadku których mówiła, iż “są bardziej narażone na przemoc w rodzinie oraz mają gorszy dostęp do opieki okołoporodowej”.

Wielu internautów zwróciło szczególną uwagę na tą ostatnią kwestię i nie kryją swojego zdziwienia w tej sprawie. Część z nich zapytała się wprost europoseł “od kogo kobiety mają gorszy dostęp do opieki zdrowotnej”, inni nie powstrzymywali się od żartów w tym zakresie.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij