Publicystyka

Netflix zmienia historię? W jednym z seriali wymieniono grupy, które chcieli zgładzić naziści. Zabrakło Polaków

Od bardzo dawna wielu internautów zarzuca Netflixowi szerzenie w swoich produkcjach lewicowej ideologii, związanej głównie z ruchem feministycznym czy też LGBT. Jak się również okazuje w serialach popularnej platformy streamingowej dochodzi do przypadków zmieniania historii.  

“Jeszcze nigdy” to jeden z najnowszych seriali młodzieżowych dostępnych na Netflixie. Amerykańska produkcja opowiada o życiu i dorastaniu nastoletniej dziewczyny indyjskiego pochodzenia, która uczęszcza do jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych. Tak jak w wielu innych produkcjach popularnej platformy streamingowej, tak również i w tej nie zabrakło krytycznych opinii odnoszących się do szerzenia lewicowej ideologii, widocznej w niektórych scenach.

Jedna z nich szczególnie oburzyła część polskich internautów. Jej akcja dzieje się podczas lekcji historii, gdzie główna bohaterka serialu ma za zadanie wymienić 7 grup, które chcieli zgładzić naziści. Dziewczynie, z małą pomocą innego z bohaterów, udało się wymienić wszystkie siedem. Czy w tym gronie znaleźli się Polacy, bądź przynajmniej Słowianie? Nie. Bohaterka wymienia Żydów, osoby niepełnosprawne, masonów, hiszpańskich republikanów, społeczność queer oraz świadków Jehowych, z kolei jej kolega wspomina jeszcze o Romach.

Trudno jest przejść obok tej sceny obojętnie. Podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Polsce śmierć poniosło ponad 6 milionów obywateli (łącznie z polskimi obywatelami żydowskiego pochodzenia). Ok. 3 miliony z nich stanowili sami Polacy, którzy obok Żydów byli najbardziej poszkodowanym przez III Rzeszę niemiecką narodem.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij