Publicystyka

Komedia! Budka twierdzi, iż powołano już sztab Trzaskowskiego. Jednak politycy PO nie wiedzą kto jest jego szefem

Borys Budka stwierdził na antenie Polsat News, iż został już powołany sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Jednak nie potrafił odpowiedzieć na pytanie kto stoi na jego czele. Podobnie jak wielu innych polityków Platformy Obywatelskiej.

Nadal nie wiadomo kto jest szefem sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Choć sam przewodniczący PO Borys Budka twierdził na antenie Polsat News, iż została już powołana osoba na to stanowisko, to jak ognia unikał odpowiedzi na pytanie o jej nazwisko.

-Jest szef sztabu, ale Rafał Trzaskowski będzie to przedstawiał, natomiast nie ma I prezesa Sądu Najwyższego – mówił polityk, który co chwila wracał do tematu wyboru sędzi Małgorzaty Manowskiej.

Kto w takim razie stoi na czele sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta? Na razie wiemy tylko tyle, iż nie jest to na pewno ani Bartosz Arłukowicz, o czym wspominał Sławomir Nitras podczas rozmowy z TVN24. Jednocześnie poseł PO zaprzeczył też, aby to on kierował sztabem Trzaskowskiego. Zresztą nie do końca pewne jest, czy rzeczywiście taki sztab został powołany, czego mogą dowodzić słowa wypowiedziane przez Agnieszkę Pomaską na antenie radia RMF FM.

– Nie znam składu sztabu Trzaskowskiego. O ile wiem, takiego sztabu nie ma – mówiła posłanka.

Zamieszania wokół kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego nie brakuje. W niedzielę media społecznościowe obiegło krótkie nagranie ze Stargardu, na którym słychać jak Sławomir Nitras prosi jednego z działaczy PO o przekazanie mu “30 czystych kart”. Całe zajście miało miejsce podczas spotkania z kandydatem Koalicji Obywatelskiej przez co wielu internautów uznało, iż posłowi chodziło o karty z listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, Jednak zbiórka podpisów pod nimi, przed poznaniem daty wyborów, byłaby niezgodna z prawem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij