Świat

Wzruszające nagranie z okazji setnej rocznicy urodzin papieża. To trzeba zobaczyć

Franciszkańscy misjonarze z zespołem Carrantuohill oraz przyjaciółmi i wiernymi z różnych krajów zdalnie razem zaśpiewali i nagrali “Barkę”. Pieśń ma upamiętniać setne urodziny Jana Pawła II.

“Jako Bracia Mniejsi (franciszkanie) wraz z zespołem Carrantuohill i wszystkimi, którzy tego nagrania będą słuchać, chcemy włączyć się w obchody jubileuszowego roku urodzin świętego Jana Pawła II, tworząc wspólnotę pieśni dziękczynienia za jego osobę i dzieło” – mówi o. Dymitr Żeglin, prowincjalny sekretarz ds. ewangelizacji misyjnej w Katowicach.

Jak dodaje, “Barka” to jedna z najpopularniejszych piosenek religijnych, która od kilkudziesięciu lat kojarzy się na całym świecie przede wszystkim z postacią papieża Jana Pawła II.

“Wdzięczni za wielki pontyfikat i święte życie naszego rodaka chcemy, by powróciła ona jak echo z wszystkich kontynentów, na których obecni są i pracują polscy misjonarze” – mówi zakonnik.

Nagranie z okazji setnych urodzin papieża Polaka dostępne jest na YouTube:

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij