Kraj

Premier Morawiecki dla FAZ: “Jest jedna Europa, która potrzebuje solidarności i współpracy”

– To, czego w tej chwili najbardziej powinniśmy się wystrzegać, to podziału – przestrzegł premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Szef rządu mówił także m. in. o pandemii, sprawach unijnych i dobrych relacjach z prezydentem Andrzejem Dudą. 

– Unijna odpowiedź musi być zdecydowana i dać naszemu kontynentowi dźwignię rozwoju. W dobie dramatycznych zmian w gospodarce światowej, musi to być dźwignia inwestycji w infrastrukturę, innowacje i w człowieka. Nie możemy pozostać w tyle już na samym początku tej nowej globalnej rywalizacji – mówił premier Morawiecki w “FAZ”.

Szef rządu dodawał, że jedynie “wspólna, zespołowa gra pozwoli osiągnąć dobry wynik w walce z zagrożeniem:”

Pandemia koronawirusa dotknęła symetrycznie całą Europę i symetryczna powinna być również reakcja. Reakcja fiskalna i monetarna Europy Środkowo-Wschodniej była możliwa dzięki rozsądnej polityce prowadzonej przez ostatnie lata – czytamy w “FAZ”

Premier przestrzegał przed podziałami i dodawał, że nie ma “lepszej i gorszej Europy”: – Jest jedna Europa, która potrzebuje solidarności i współpracy, bo tylko tak może wyjść z tego kryzysu silniejsza. Fakt, że w ostatnich latach Polska oraz kraje Grupy Wyszehradzkiej rozwijały się najprężniej, sprawia, że w tym trudnym czasie możemy przynieść wspólnocie europejskiej więcej siły i świeżości.

Morawiecki wspominał także, że “Zjednoczona Prawica ma szeroki program modernizacji”: – Mamy poczucie, że przed Polską stanęło wiele możliwości. Chcemy te szanse wykorzystać jak najlepiej, przekuć je w sukces gospodarczy. Nie oznacza to jednak, że odstąpimy od naszych wartości. Naszym celem jest mądra modernizacja, która nie wyrzeka się tradycji. 

Premier przypomniał, że Prezydent Andrzej Duda cieszy się bardzo dużym poparciem Polaków i jest faworytem w zbliżających się wyborach: – Współpraca z nim układa się bardzo dobrze, co w realiach pandemii okazało się mieć kluczowe znaczenie – dodawał szef rządu.

 

 

 

Źródło: Stefczyk.info za FAZ Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij