Kraj

Kandydat na prezydenta nadal przebywa w areszcie

Wczoraj policja podczas tzw. protestu przedsiębiorców zatrzymała jego inicjatora i kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Oskarża go o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

W sobotę w Warszawie miał miejsce kolejny „protest przedsiębiorców”. Policja poinformowała zgromadzonych, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zgromadzenia publiczne są nielegalne, ale zostało to zignorowane przez jego uczestników. Jak poinformował dzisiaj rzecznik stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak policja podczas protestu zatrzymała 7 osób, nałożyła 7 mandatów, skierowała 80 wniosków o ukaranie do sądu i aż 180 do inspekcji sanitarnej.

Jednym z zatrzymanych był inicjator protestu i kandydat w obecnych wyborach prezydenckich Paweł Tanajno. Policja zarzuca mu, że naruszył nietykalność cielesną policjantów. Na filmiku który trafił do sieci widać, jak Tanajno krzyczy „biegniemy, biegniemy!”, po czym rzekomo chwyta jednego z interweniujących funkcjonariuszy za kark twierdząc, że żartował i nie ma kondycji. Według policjantów później miał dopuścić się agresji wobec policjantów w kordonie.

„Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji.” – napisała na Twitterze stołeczna policja- „Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno”.

Tanajno spędził noc w policyjnym areszcie. Nadal tam przebywa, chociaż policja zwolniła już wszystkich innych zatrzymanych. Policja stwierdziła, że mają 48 godzin na przeprowadzenie wszystkich czynności wobec niego. Na razie poinformowali o wszystkim prokuraturę oraz adwokata. Marczak ujawnił także, że Tanajno złożył zażalenie na to zatrzymanie.

Źródło: Stefczyk Info na podst. Niezależna, PAP Autor: WM`
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij