Kraj

Jeszcze trochę nie polatamy. Rząd przedłuży zakaz

Jutro miał skończyć się wprowadzony w związku z pandemią zakaz lotów. Zostanie jednak przedłużony.

Projekt rozporządzenia przedłużającego zakaz lotów pasażerskich został przygotowany przez resort infrastruktury i skierowany do podpisu premiera. Obecnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja traci bowiem moc z końcem 23 maja.

Zgodnie z nowym projektem zakaz pasażerskich lotów międzynarodowych zostanie przedłużony do 6 czerwca. Nieco szybciej zostanie wznowiony krajowy ruch lotniczy – ten zakaz zostanie zniesiony już 31 maja.

Rozporządzenie przewiduje wyjątki. Dozwolone będzie korzystanie z polskich lotnisk przy lotach zleconych przez Prezesa Rady Ministrów, zleconych przez osobę fizyczną lub prawną w wypadku samolotów posiadających mniej niż 15 miejsc czy wreszcie loty czarterowe zlecone przez inne państwa których celem jest ewakuacja ich obywateli. W wypadku lotów krajowych dopuszczalne będą rejsy handlowe, mające na celu transport towarów czy poczty oraz rejsy maszyn mających mniej niż 15 miejsc.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Protesty w Libanie. Policja użyła gazu łzawiącego

0 0

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na Śląsku

1 15

Od dziś dodatkowe restrykcje koronawirusowe. Kontrole już trwają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij