Publicystyka

PSL wykończy cenione uzdrowisko? Władze gminy zdecydowały o kontrowersyjnej budowie

Zielone światło dla budowy elektrociepłowni w uzdrowisku Solec Zdrój, perspektywa hałasu i kominów zamiast drzew, czyli polityczno-biznesowa układanka w zacisznym kurorcie. Jak doszło do tego, że przedsiębiorca dostał pozwolenie na budowę, mimo że ustawa uzdrowiskowa nie dopuszcza wznoszenia zakładów przemysłowych w uzdrowiskowej strefie A?

W jakim celu biznesmen chce zbudować elektrociepłownię, której moc wielokrotnie przewyższa zapotrzebowanie prowadzonej przez niego firmy? Dlaczego przed wydaniem zgód odstąpiono od sporządzenia opinii oddziaływania na środowisko? Czy wójt z PSL mógł faworyzować inwestora, a dni cenionego kurortu są policzone? Stare znajomości, lokalne układy i politycy PSL w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:25 w TVP1.

 

Przypomnijmy, że Solec Zdrój, to nie pierwsze uzdrowisko, którego status przez działania władz może być zagrożony. Jakiś czas temu temu portal wPolityce.pl i tygodnik “Sieci” informowały o skandalicznych decyzjach prezydenta Kołobrzegu, który miał dopuścić do zabudowy strefy A tamtejszego uzdrowiska. Wiele wskazuje na to, że tylko dzięki interwencji mediów i zmianach układu sił w Radzie Miasta decyzje udało się wycofać. Na jak długo, czas pokaże. Być może program Anity Gargas pomoże ocalić i ten kurort.

Źródło: TVP/tefczyk.info Autor: Magazyn Śledczy Anity Gargas/pf
Fot. TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij