Kraj

W ubiegłym tygodniu chciał zostać prezydentem Rzeczypospolitej. Dziś w chamski sposób wyzywa kobietę na Twitterze

– Zamknij się, wariatko – napisał na Twitterze Radosław Sikorski komentując słowa prof. Krystyny Pawłowicz.

Były szef resortu obrony, minister spraw zagranicznych i marszałek Sejmu w ubiegłym tygodniu był jednym z dwóch kandydatów Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski. Co spowodowało, że absolwent Uniwersytetu w Oksfordzie, w przeszłości piastujący kluczowe funkcje w administracji państwowej, zareagował w taki sposób?

Nerwową reakcję wywołały dwa słowa:  tu cyt.: <<“Trujka” Samooczyszczenie>>, których autorką była prof. Krystyna Pawłowicz, sędzia TK, w przeszłości posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z ubiegania się o urząd prezydenta Polski Radosław Sikorski był jednym z dwóch kandydatów KO (obok prezydenta Warszawy) aspirujących do przejęcia schedy po marszałek. Obie kandydatury komplementował m. in. marszałek Senatu, który mówił oceniając kandydatów KO:

 – I jeden, i drugi to są wybitni politycy. Rafał Trzaskowski ze wspaniałą kartą jako minister w poprzednim rządzie, poliglota, człowiek o niezwykłym uroku osobistym, jako wybitny samorządowiec. Radosław Sikorski z piękną kartą afgańską, licznymi kontaktami na świecie. To są wszystko formaty prezydenckie – stwierdził Tomasz Grodzki.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij