Kraj

Skandal! Trzaskowski agituje w godzinach pracy wśród swoich urzędników

Kolejny polityk Platformy Obywatelskiej udowodnił, że niewiele robi sobie z panującego w Polsce prawa. Jeszcze nie zarejestrowany kandydat PO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski już prowadzi agitację wyborczą. I to wśród swoich pracowników, na dodatek w godzinach pracy.

Trzaskowski postanowił wytłumaczyć swoim pracownikom, dlaczego zdecydował się kandydować na prezydenta Polski. W tym celu wysłał wiadomość mailową do blisko 8 tys. pracowników warszawskiego ratusza. Problem w tym, że treść wiadomości to jawna agitacja wyborcza, a w myśl polskiego prawa, taka w miejscu pracy, a tym bardziej w urzędzie jest zakazana. Mówi o tym  art. 108 kodeksu wyborczego.

 

“Szok. Agitacja wyborcza @trzaskowski_ wśród 8 tys. urzędników, ze służbowego emaila, w godzinach pracy.. nawet platformersi łapią się za głowę.” – napisał na Twitterze radny wojewódzki Mazowsza, wklejając maila prezydenta Warszawy.

Czy PKW wyciągnie konsekwencje wobec prezydenta Trzaskowskiego?
Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij