Świat

Rosyjska pielęgniarka włożyła bikini pod strój ochronny. Pacjenci byli zachwyceni, władze mniej

Młodziutka pielęgniarka ze szpitala okręgowego w Tule, znalazła sposób, by poradzić sobie z gorącem wynikającym z noszenia odzieży ochronnej.  Rezolutna pracownica ochrony zdrowia założyła kostium kąpielowy pod strój roboczy. Dziewczyna nie przewidziała, że strój jest przezroczysty i widać pod nim całą jej sylwetkę.

Choć badanie przez pielęgniarkę było atrakcją dla pacjentów, władzом szpitala nie spodobała się inicjatywa młodej sanitariuszki. Jak informuje portal “Tulskie Nowosti”, dziewczyna została ukarana upomnieniem za “nieregulaminową odzież”.

Problem w tym, że według działającej w Rosji organizacji “Sojuszu Lekarzy”, wina nie leży po stronie pielęgniarki a… szpitala. Według medyków zrzeszonych w organizacji profesjonalna odzież ochronna, jeżeli ma być skuteczna, nie może być przezroczysta. Sanitariuszka otrzymała zatem od swoich przełożonych strój, który nie chronił jej przed koronawirusem. I tak ze sprawy obyczajowej, zdarzenie szybko urosło do rangi politycznej. Przypomnijmy, że od dłuższego czasu rosyjskie służby medyczne żalą się, że władze lekceważą ich apele o odpowiednią odzież ochronną i każą im pracować narażając życie i zdrowie. Temat ten jest w rosyjskich mediach tematem tabu, a lekarze, którzy najgłośniej protestują często umierają w podejrzanych okolicznościach. Informowaliśmy o tym TUTAJ

 

Źródło: stefczyk.info/Tulskie Nowostii Autor: fp
Fot. tulskie nowosti

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij