Kraj

Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister Szumowski zdradził termin

Minister Szumowski zdradził kiedy zostanie podjęta decyzja o wycofaniu się z nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych. Ma to się stać w połowie przyszłego tygodnia.

Obecnie w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia w miejscach publicznych maseczek, które zakrywają usta i nos. Ma to na celu ograniczenie liczby infekcji koronawirusem – osoba chora, która ma na twarzy maseczkę, ma znacznie mniejsze szanse na zarażenie kogoś innego podczas rozmowy czy przypadkowego kichnięcia. Ich noszenie jest jednak niewygodne i powoduje wiele problemów, jak np. parowanie okularów.

Minister Szumowski został zapytany w Radiu Plus o to jak długo będzie jeszcze obowiązywał ten zakaz. Wyznał, że na pewno maseczki będziemy musieli nosić jeszcze kilka dni. Decyzja o jego wygaszeniu będzie podjęta najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia.

Minister odniósł się również do liczby nowych zakażeń. „Mamy to wypłaszczenie, tendencję spadkową, ale też tą dużą komponentą jest ognisko w kopalniach” – stwierdził. Wyraził nadzieję, że dzięki masowym testom wśród górników sytuacja zostanie wkrótce opanowana i po dwóch, trzech dniach z tendencją wzrostową liczby dziennych zachorowań powinny zacząć spadać.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij