Sport

Australijscy sportowcy muszą ograniczyć liczbę partnerek. Nie mogą spotykać się z kochankami

Władze futbolu australijskiego zaapelowały do zawodników o ograniczenie liczby partnerek i spotkań z nimi, co miałoby zmniejszyć ryzyko zainfekowania koronawirusem – poinformowała miejscowa gazeta “Herald Sun”.

Wznowienie rozgrywek AFL (Australian Football League) w czasie pandemii zaplanowane jest na 11 czerwca.

Przygotowane zostały specjalne procedury dot. zdrowia, higieny, bezpieczeństwa itd. Według dziennika z Melbourne, zawodnicy mogą zostać ukarani, jeśli będą zachowywać się “ryzykownie, lekkomyślnie itd”. Chodzi o ograniczenie liczby partnerek. Gracze mają zakaz odwiedzania innych osób, niż towarzyszka życia, przyjaciele i członkowie rodziny.

“Myślę, że takie zalecenie uspokoi chłopaków i ograniczy ich spotkania do minimum” – stwierdził prezes drużyny Collingwood FC Eddie McGuire.

Zawodnik Melbourne FC Jake Lever przyznał, że kilku jego kolegów z zespołu było niezadowolonych z instrukcji. “Mnie to nie dotyczy, mam małe dziecko i żonę i jestem szczęśliwy, ale słyszałem o rozczarowaniu chłopaków, którzy są singlami”.

Futbol australijski jest sportem bardzo popularnym na antypodach, a finał mistrzostw kraju ogląda po 100 tysięcy kibiców.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij