Gospodarka

Premier Morawiecki: “Wracamy do (nowej) normalności Wielu z nas z utęsknieniem czekało na ten dzień.”

– Wracamy do (nowej) normalności. Wielu z nas z utęsknieniem czekało na ten dzień. Cięcia nożyczek i buczenie maszynki do golenia to radosne odgłosy symbolizujące powrót do (nowej) normalności. Chyba jeszcze nigdy wizyta u fryzjera nie sprawiła mi tyle radości. Czy ktoś z Państwa zauważył różnicę? – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaapelował o wsparcie dla lokalnych biznesów.

Wracamy do (nowej) normalności

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na ten dzień.✂️Cięcia nożyczek i buczenie maszynki do golenia to radosne odgłosy symbolizujące powrót do (nowej) normalności. Chyba jeszcze nigdy wizyta u fryzjera nie sprawiła mi tyle radości.Czy ktoś z Państwa zauważył różnicę😉?P.S. Proszę – pamiętajmy o wspieraniu lokalnych biznesów!

Publicada por Mateusz Morawiecki en Lunes, 18 de mayo de 2020

Od poniedziałku, tj. 18 maja, salony fryzjerskie znowu przyjmują klientów. Warunkiem jest jednak zdalne umawianie wizyt, w zakładach zachowany jest dystans 1,5 m między stanowiskami, gdy jest to niemożliwe – stanowiska muszą być oddzielone przepierzeniem.

W związku otwarciem salonów fryzjerskich resort rozwoju przygotował wytyczne dla fryzjerów, w których zapisano, że w salonach obowiązuje zasada: jeden fryzjer z zestawem czystych narzędzi dla jednego klienta.

Wymagane jest też zachowanie 1,5 m odległości między stanowiskami pracy i pracownikami.

Resort ogłosił, że dla bezpieczeństwa klientów fryzjerzy są zobowiązani do noszenia rękawiczek, maseczek, a nawet gogli i przyłbic przy wykonywaniu usług, a także stosowania odzieży ochronnej lub dedykowanej odzieży roboczej. “Codziennie przed rozpoczęciem pracy zalecamy fryzjerom pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego. W przypadku wystąpienia objawów choroby, należy natychmiast odsunąć pracownika od pracy” – podało ministerstwo w wytycznych.

Wytyczne obligują też do przyjmowania jedynie osób zdrowych i nie będących w kwarantannie lub pod nadzorem epidemicznym.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij