Rozrywka

W końcu wiadomo! Andrzej Duda zdradził o czym rapował w Hot16Challenge

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoją piosenkę hip-hopową. Teraz zdradza jej znaczenie.

Prezydent był jednym z nominowanych w Hot16Challenge2 – akcji, która przez nagrywanie własnych piosenek hip-hopowych promuje zbiórkę na walkę z pandemią koronawirusa. Ku zaskoczeniu wielu osób postanowił wziąć w niej udział i kilka dni temu opublikował własny rap.

Jego piosenka wywołała intensywne dyskusje. Wiele osób zastanawiało się bowiem jak zinterpretować jej tekst. Szczególnie enigmatyczny okazał się wers użyty jako jej refren – „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły”. Wiele osób uważało, że to nawiązanie do katastrofy smoleńskiej. Były członek Ruchu Palikota Jan Hartman stwierdził, że to cytat z Talmudu. Kwestia znaczenia refrenu w tej piosence na kilka dni przyćmiła wszelkie inne wydarzenia polityczne.

W końcu prezydent postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi zdradził, że jego piosenka była poświęcona pracownikom służby zdrowia walczącym z koronawirusem. „Nie pytają Cię o imię – miałem na myśli lekarzy, ratowników, pielęgniarki, którzy niosą codzienną pomoc chorym. W głębi duszy miałem na myśli także mojego kuzyna, który taką pomoc niósł i zaraził się koronawirusem. On przebywał na kwarantannie już przez pewien czas, no i niestety okazało się, że cierpi na COVID-19” – tłumaczył prezydent – „Ratownik nikogo o imię nie pyta. To są bohaterowie naszych czasów i ta piosenka była wyrazem mojego szacunku i wsparcia do tej grupy zawodowej”.

Prezydent uznał jednak, że zachowa swoje tajemnice. „Pytacie mnie państwo: co to jest ostry cień mgły?” – napisał – „No każdy musi sobie odpowiedzieć w tym kontekście, co dla niego znaczy. Po prostu..”

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij