Sport

Szwecja znów inaczej niż reszta świata. Piłkarze bez obowiązkowych testów na obecność koronawirusa

Szwecja wyłamała się z dość powszechnej praktyki obowiązkowego przeprowadzania testów na koronawirusa u piłkarzy przed powrotem do treningów i wznowieniem rywalizacji ligowej. Zamiast tego zawodnicy w tym kraju będą codziennie wypełniać formularz samooceny.

Wspomniany formularz gracze będą wypełniać każdego ranka przed treningiem lub meczem. Klubowy lekarz oceni, czy dany piłkarz jest na tyle zdrowy, by wziąć w nim udział. Jeżeli zawodnik będzie miał jakiekolwiek symptomy zakażenia, to obowiązkowo ma zostać w domu.

Przedstawiciele ligi szwedzkiej argumentują, że w tym kraju obowiązuje zasada, iż tylko osoby, które czują się na tyle źle, że wymagają hospitalizacji, są poddawane “pełnemu badaniu na obecność koronawirusa”.

Protokół dotyczący wznowienia rozgrywek został zaprezentowany kierownictwu szwedzkiej służby zdrowia. Decyzja dotycząca wznowienia rywalizacji piłkarskiej w czerwcu powinna zapaść w tym tygodniu.

Szwedzki rząd i tamtejsza służba zdrowi wprowadziły znacznie mniej obostrzeń wynikających z pandemii niż większość krajów.

W Szwecji liczba zarażonych przekroczyła 27,2 tys., zmarło ponad 3,3 tys. osób.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij