Kraj

Robert Biedroń uderza w Platformę Obywatelską. “Jestem rozczarowany ich totalną opozycją”

Europoseł Robert Biedroń nie ukrywa swojego rozgoryczenia Platformą Obywatelską. Kandydat na prezydenta przyznał, iż dziwi go postawa partii Borysa Budka w sprawie zdalnego przeprowadzenia sesji Sejmu, podczas gdy w Parlamencie Europejskim dopuścił wniosek o zmianę regulaminu.

Polityk stwierdził, iż nie rozumie sprzeciwu posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji, którzy nie chcieli dopuścić do przeprowadzenia sesji Sejmu zdalnie. Na sali plenarnej mieliby się wówczas znaleźć jedynie reprezentanci kół i klubów, natomiast reszta posłów pracowałoby online. Jednak sprzeciwiające się partie uparły się, iż do tego potrzeba zmiany regulaminu Sejmu, który musi zostać przeprowadzony poprzez fizyczny udział w obradach niższej izby parlamentu.

Biedroń podał przykład Parlamentu Europejskiego, gdzie przewodniczący oraz prezydium PE samodzielnie zdecydowało o zmianie regulaminu unijnego organu, który od teraz dopuszcza możliwość zdalnego posiedzenia. Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla eurodeputowanych podczas trwającej pandemii koronawirusa.

Nie rozumiem Platformy Obywatelskiej, zwłaszcza, że w PE poparli wniosek o zmianie regulaminu. To kontynuacja opozycji totalnej. Dziś wrogiem jest koronawirus, który nie ogląda się na interesy partyjne interesy -powiedział kandydat na prezydenta w rozmowie z radiową “Trójką”.

Chwilę później, podczas konferencji w Warszawie, jeden z liderów Lewicy przyznał, iż jest rozgoryczony zachowaniem władz PO.

-Jestem rozczarowany totalną opozycją Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj do polskiego Sejmu zjadą posłowie, asystenci i inni pracownicy. To wielkie ryzyko, którego nie trzeba było ponosić. To wbrew zdrowemu rozsądkowi – stwierdził polityk.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij