Kraj

Radny z koronawirusem publikuje zdjęcie ze szpitala. “Oby nie trafiło tu więcej osób przez KO i Konfederację”

Sprzeciw posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji uniemożliwił przeprowadzenie sesji Sejmu zdalnie, dlatego też dziś parlamentarzyści będą musieli stawić się fizycznie w gmachu niższej izby. W odpowiedzi szczeciński radny Dariusz Matecki, u którego stwierdzono zachorowanie na koronawirusa, opublikował swoje zdjęcie ze szpitala, gdzie wyraził nadzieję, iż przez “nieodpowiedzialne zachowanie posłów tych dwóch formacji nie trafi tutaj więcej osób”.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek we wtorek poinformowała, że najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się zdalnie, ze względów bezpieczeństwa. Na sali mieli się znaleźć jedynie przedstawiciele kół i klubów, a pozostali posłowie otrzymają odpowiedni instruktaż i będą mogli wziąć udział online. Próba takiego posiedzenia miała zostać zorganizowana w czwartek przed piątkowym posiedzeniem.

Jednak takiemu rozwiązaniu stanowczo sprzeciwiła się Koalicja Obywatelska oraz Konfederacja, które stwierdziły, iż wymagana jest zmiana regulaminu Sejmu, aby móc przeprowadzić sesję zdalną. To z kolei wymaga wcześniej, aby posłowie zebrali się fizycznie na sali plenarnej i zdecydowali o nowym trybie prac. Dlatego też ostatecznie dzisiejsze spotkanie w Sejmie odbędzie się normalnie.

Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki, który obecnie przebywa w szpitalu z powodu zakażenia COVID-19, nie jest zadowolony z postawy obydwóch ugrupowań. Dlatego też zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z placówki medycznej jednocześnie wyrażając nadzieję, iż przez “nieodpowiedzialne zachowanie KO i Konfederacji do polskich szpitali nie trafi znacznie więcej osób, w tym starszych pracowników Sejmu”.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij