Kraj

Kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest kolejna ofiara śmiertelna

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje związane ze statystyką osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Zanotowano aż 34 nowe przypadki zachorowań. Odnotowano także kolejną ofiarę śmiertelną wirusa z Chin.

Najwięcej przypadków pozytywnych wyników na obecność COVID-19 w organizmie zanotowano u 9 osób z województwa lubelskiego. Sześć przypadków odnotowano w woj. śląskim, z kolei w kujawsko-pomorskim pozytywny wynik wykazano w 4 testach.

Województwa pomorskie, wielkopolskie, małopolskie i warmińsko-mazurskie zanotowały po 3 osoby zakażone. Natomiast w woj. świętokrzyskim, zachodniopomorskim oraz podkarpackim odnotowano po jednej osobie z COVID-19.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował o kolejnej ofierze śmiertelnej wirusa z Chin. To 67-letni pacjent szpitala w Koszalinie, który miał choroby współistniejące. Zmarł również 75-letni mężczyzna w szpitalu w Kaliszu  u którego testy również wykazały pozytywny wynik na obecność COVID-19 w organizmie, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był koronawirus.

Łącznie zanotowano 1085 przypadków zakażenia wirusem z Chin do tej pory, z czego 15 przypadków okazało się śmiertelnych.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij