Kraj

Ważna informacja dla pracujących za granicą!

Szef MSWiA poinformował, że granice Polski pozostaną zamknięte do 13 kwietnia. Dotknie to osoby, które mieszkają w Polsce ale pracują za granicą.

Granice nie zostaną zamknięte na przepływ towarów. „Absolutnie nie ma żadnych ograniczeń i wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli, dla naszego kraju, płynnie przekraczają granicę” – podkreślił.

Zaostrzono za to przepisy dla osób, które muszą często przekraczać granicę w związku z pracą. Już wkrótce nie będą mogli tego robić – po każdorazowym wjeździe do Polski będą musiały poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Kamiński stwierdził, że niestety nie można dopuścić do tego, żeby takie osoby pracujące w państwach, w których poziom zachorowań jest często wyższy niż w Polsce, mogły swobodnie przekraczać granicę.

To obostrzenie zacznie obowiązywać od piątku. Ma to dać im czas na ustabilizowanie sytuacji zawodowej. Szef MSWiA zasugerował, że mogą w tym czasie poszukać tymczasowej kwatery w państwie w którym pracują lub poproszenie o pomoc pracodawcy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij