Sport

Piękna inicjatywa! Tak kibice w całej Polsce pomagają polskim szpitalom oraz lekarzom

Trwająca pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Przed ogromnym wyzwaniem stoją obecnie lekarze i medycy w niemalże każdym kraju, w tym także w Polsce. Ich ogromny wysiłek oraz poświęcenie zostały docenione przez wielu ludzi. Dlatego też wielu z nich stara się ich wspierać w trakcie walki z epidemią. Świetny przykład pomocy daje wielu kibiców z całej Polski, którzy organizują zrzutki na zakup wyżywienie, napojów czy także sprzętów dla ratowników.

Lekarze i medycy w całej Polsce stoją przed bardzo trudnym zadaniem, starając się ze wszystkich sił uratować osoby zakażone koronawirusem, co w obecnej sytuacji wymaga wiele wysiłku i czasu. Polskie społeczeństwo jednak nie zapomniało o nich, co jakiś czas pokazując wyraz swojego szacunku oraz solidarności za ich ciężką pracę. Nie na samych słowach jednak kończy się wsparcie. Wiele lokalnych restauracji zapewniło pobliskim placówkom medycznym darmowe lub bardzo tanie posiłki, z kolei wiele przedsiębiorstw czy sportowców przeznacza swoje środki na walkę z koronawirusem i zaopatrzenie szpitali.

O ratownikach medycznych nie zapomnieli również kibice w całej Polsce, którzy kolejny wykazali się ogromną chęcią pomocy w słusznej sprawie. Oficjalne profile kibiców poszczególnych klubów świetnie wykorzystują swoje zasięgi w mediach społecznościowych organizując zrzutki na wsparcie lokalnych szpitali. Chodzi głównie o zakup pożywienia czy też napojów dla medyków w trakcie ich ciężkiej pracy, a czasem także i sprzętu w postaci masek ochronnych czy rękawiczek. Wiele z tych akcji cieszy się sporym zainteresowaniem i w bardzo krótkim czasie ich organizatorzy zdołali zebrać odpowiednie kwoty, dzięki czemu mogli szybko zrealizować zakup niezbędnego zaopatrzenia do polskich placówek medycznych. Wiele z kont kibicowskich dołącza się również do apelu #Zostańwdomu.

W akcja biorą udział kibice oraz stowarzyszenia kibiców z całej Polski, od fanatyków klubów z piłkarskiej ekstraklasy po fanów drużyn z najniższych klas rozgrywkowych w Polsce. Poniżej prezentujemy kilka przykładów akcji, które z powodzeniem zostały zrealizowane przez polskich kibiców. Warto dodać, że nie są pierwsze tego typu akcje przeprowadzane przez fanatyków w całej Polsce, którzy wielokrotnie organizowali w przeszłości podobne pomoce na rzecz chorych osób, szkół, schronisk, szpitali czy słynną akcję #kolorujemy, gdzie odnawiane zostały domu dziecka.Źródło: Facebook/ Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij