Świat

Nie odpuszczają nawet w dobie pandemii. Rosjanie wypuszczają paskudnego fake newsa o Polsce

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdementowało doniesienia płynące z Rosji, które oskarżały Polskę o uniemożliwienie przelotów samolotów z pomocą dla Włoch przez nasz kraj. Tego fake newsa wypuścił znany rosyjski senator.

-Polska nie zezwoliła na przelot rosyjskich samolotów przez swoją przestrzeń powietrzną z pomocą do Włoch. To podłość na poziomie polityki publicznej. Tym bardziej, że pomoc ta trafiła do kraju sojuszniczego UE i NATO. Rosja nie powinna od tej pory w żadnym wypadku wychodzić naprzeciw Polsce. W niczym – napisał na Twitterze senator Aleksiej Puszkow.

Jego słowa odbiły się szerokim echem w całej Rosji. Rosyjskie media praktycznie co chwila poruszają temat zachowania polskiego rządu, a rosyjska agencja Sputnik spisała artykuły w tej kwestii na obce języki i puściła je w świat.

Informacje płynące z Kremla są jednak nieprawdziwe.  Na rosyjskiego fake newsa zdecydowanie zareagowało polskie MSZ dementując jego treść. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz wyraźnie wskazał, iż polska przestrzeń powietrzna jest otwarta dla tranzytu i nie została zablokowana dla żadnego samolotu, który leci nieść pomoc do Włoch.

-Czas napięcia zw. z epidemią wykorzystywany jest także do rozbijania jedności europejskiej i transatlantyckiej (poprzez dezinformację) – napisał Przydacz na Twitterze. Jego słowa potwierdził także rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Paweł Łukasiewicz w rozmowie z Onetem.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij