Świat

Brytyjskie media: Książę Karol zarażony koronawirusem

Książę Karol, brytyjski następca tronu, ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. O chorobie księcia poinformowały brytyjskie media.

Według BBC stan księcia jest dobry, w czasie choroby jego wykazuje łagodne objawy i pozostaje w “dobrej kondycji”. Badania na obecność koronawirusa przeszła również księżna Kornwalii Kamila, ale test nie wykrył koronawirusa. Książę i jego małżonka przebywają aktualnie w Balmoral, w Szkocji.

Liczba wszystkich odnotowanych dotychczas na świecie zakażeń koronawirusem w środę rano przekroczyła na świecie 425 tys., a zgonów prawie 20 tys. – wynika z danych WHO. Odnotowano prawie 110 tys. wyzdrowień, a obecnie zakażonych jest ok. 300 tys. osób – najwięcej z nich w Europie.

Jak podała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), znowu nieco zwiększyło się dobowe tempo wzrostu zachorowań na Covid-19 we Włoszech, ale w Niemczech utrzymuje się na podobnym poziomie. Wciąż jest zatem nadzieja, że ten tydzień będzie przełomowy dla tych krajów i być może dla całej Europy. Dramatyczna sytuacja jest natomiast w USA, szczególnie w Nowym Jorku, gdzie liczba zachorowań i zgonów szybko rośnie.

Według WHO na Europę i Stany Zjednoczone 23 marca przypadało 85 proc. aktualnych zakażeń. Podobnie było minionej doby, 24 marca. Liczba wszystkich dotychczas odnotowanych zakażeń koronawirusem w środę rano przekroczyła na świecie 425 tys., a zgonów jest prawie 20 tys. Aktualnie zakażonych jestokoło 300 tys. osób.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij