Kraj

“Trzynastki” oraz “czternastki” dla emerytów zagrożone przez pandemię? Znamy stanowisko rządu

Świadczenia dla seniorów nie są zagrożone i będą wypłacone – zapewnia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jest to odpowiedź na obawy wielu emerytów i rencistów w sprawie otrzymania tzw. “trzynastej” oraz “czternastej” emerytury.

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wzbudziła sporo strachu oraz obaw dotyczących przyszłości w polskim społeczeństwie.  Bowiem COVID-19 nie tylko odbija się na zdrowiu Polaków, ale i także na gospodarce. Jedną z kwestii, która budzi lęk, głównie wśród seniorów, jest niewątpliwie wypłacalność świadczeń w ramach tzw. “trzynastej” oraz “czternastej” emerytury.

Rząd jednak uspokaja obywateli. W rozmowie z “Super Expressem” wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zapewnia, iż w kwietniu emeryci otrzymają dodatkowe świadczenie w postaci 1200 złotych brutto. Również przyszłoroczne świadczenie w ramach “14-tki” zostanie wypłacone.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij