Kraj

“To nie mieści się w głowie”. Mocne słowa wicemarszałka senatu do Rafała Trzaskowskiego

Od poniedziałku w Warszawie obowiązuje weekendowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski (PiS) zaapelował do prezydenta Warszawy o zmianę tego postanowienia.

Jak pisaliśmy wczoraj władze Warszawy stwierdziły, że z powodu epidemii mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej, więc w ramach oszczędności wprowadzono całotygodniowo sobotni rozkład jazdy. Wielu Warszawiaków twierdzi, że wbrew zapewnieniom ratusza spowodowało to ogromny tłok w tramwajach i autobusach, który uniemożliwia zachowanie bezpiecznej odległości od innych pasażerów.

Trzaskowski naraża Warszawiaków na infekcję? Komunikacja Miejska przeszła na tryb weekendowy

Wicemarszałek Karczewski odniósł się do tego w rozmowie z Michałem Rachoniem w TVP. Postanowił zwrócić się do niego bezpośrednio. „Teraz apel do Rafała Trzaskowskiego – niech wróci do łączności nie weekendowej, bo nie można doprowadzać do tego, że tłumy w komunikacji miejskiej” – powiedział – „To jest niedopuszczalne i absolutnie nie mieści się w głowie. Trzeba powrócić do normalnego rozkładu jazdy”.

Karczewski odniósł się także do zarzutów opozycji o małej ilości wykonywanych testów na koronawirusa. „Mamy zapewnienie od pana ministra Szumowskiego, że testów na koronawirusa będziemy mieli jeszcze więcej, że już możemy je wykonywać w laboratoriach, zwiększa się ilość tych laboratoriów” – stwierdził. Dodał jednak, że ma nadzieję, że tych testów będzie wykonywanych jak najmniej gdyż robi się je tylko osobom z podejrzeniem koronawirusa.

Karczewski stwierdził, że zachowuje optymizm. Ma ku temu dwa powody. Pierwszym jest postępowanie rządu, który podszedł do epidemii bardzo poważnie. Drugim jest natomiast zachowanie społeczeństwa. „Jestem w tej chwili w izolacji, wyglądam przez okno i widzę pojedyncze osoby na ulicach” – powiedział – „Jest wielka odpowiedzialność Polaków i bardzo dziękuje tym, którzy przyłączyli się do akcji „zostań w domu”.

Źródło: Niezależna.pl Autor: WM
Fot. PAP/Andrzej Lange

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij