Kraj

Lech Wałęsa odniósł się do kwestii swojej emerytury. “Nie będę doliczał, ile zarobiłem dla mojej ojczyzny”

Na Lecha Wałęsę wylała się fala krytyki po jego głośnym wywiadzie dla “Super Expressu”, gdzie przyznał, iż “bankrutuje”, mogąc liczyć jedynie na 6 tysięcy emerytury. Teraz były prezydent odniósł się do tego tematu, próbując bronić swoich racji.

– Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy… – żalił się w ubiegłym tygodniu Lech Wałęsa w rozmowie z tabloidem.

Powodem zmartwień byłego lidera “Solidarności” okazały się odwołane wykłady w innych państwach, na których potrafił zarobić w granicach od 10 tysięcy euro do nawet 100 tysięcy za jedno spotkanie. Przyznał również, że nie straszny jest mu nawet koronawirus, gdyż “na coś trzeba umrzeć”.

Ten wywiad odbił się szerokim echem w całej Polsce. Wielu Polaków było oburzonych zachowaniem Wałęsy i krytykowało go za tą wypowiedź, również pod jego oficjalnym profilem na Facebooku. To właśnie za pośrednictwem tego portalu społecznościowego były prezydent zwrócił się do rodaków w swoim poście zatytułowanym “Prawdą po oczach”.

-W ostatnim czasie moja emerytura co miesiąc, na rękę, wynosi około 6 000 zł, co prasa złośliwie wyrywając z kontekstu podała publicznie ,dodając że to trochę mało na moją dużą rodzinę , codzienne płatne lekarstwa i wydatki związane licznymi podróżami. Wielu z Was obraziło się i nawet mi naubliżało – czytamy w poście byłego działacza “Solidarności”.

Wałęsa kontynuuje dalej swoje wyliczenia przyznając, iż w ciągu otrzymuje do ręki ok. 65 tysięcy emerytury, a w ciągu ostatnich 20 lat dostał ok. 1,3 miliona złotych. “Tyle kosztowałem was podatnicy” – tłumaczy były polityk. Dlatego też przez ten okres dorabiał występami w innych krajach, gdzie otrzymał ok. 6 milinów złotych.

Gdyby każdy emeryt podobnie się dołożył Wam, nie musielibyście w ogóle pracować ,,AMERYKA’’. Nie będę doliczał wiele innych, ile zarobiłem dla mojej kochanej OJCZYZNY. – kwituje (pis. oryginalna).

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij