Publicystyka

Jak on mógł coś takiego opublikować? Skandaliczny wpis Giertycha nt. katastrofy smoleńskiej

Roman Giertych dołączył do dyskusji na temat przełożenia wyborów prezydenckich z powodu pandemii koronawirusa. Jednak były lider Ligi Polskich Rodzin zrobił to w bardzo nieelegancki sposób.

Od dłuższego czasu dla polskiej opozycji kluczowa stała się kwestia wyborów prezydenckich, które ich zdaniem powinny zostać przełożone. W ich opinii kandydaci nie mogą skutecznie prowadzić swojej kampanii wyborczej, a część obywateli, która będzie objęta kwarantanną, nie będzie miała możliwości, aby skutecznie skorzystać ze swoich praw wyborczych. Dlatego też zarzucają rządowi i urzędującemu prezydentowi bierność i próbę przeprowadzenia elekcji pomimo szalejącej pandemii.

Strona rządowa zapewnia, iż wciąż jest za wcześnie, aby podjąć taką decyzję. To jednak nie przemawia do części działaczy opozycji, którzy co jakiś czas atakują polskie władze w tej kwestii.

Tymczasem adwokat Roman Giertych zamieścił na Twitterze wpis, który oburzył znaczącą część internautów. Były przewodniczący Ligi Polskich Rodzin podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wyborów twierdząc, że gdyby nie katastrofa smoleńska, to konstytucyjny termin elekcji na urząd prezydenta przypadałby w październiku.

-Wiecie Państwo co jest najsmutniejsze? Gdyby nie to, że ktoś 10 lat temu zlekceważył podstawowe względy bezpieczeństwa i naciskał na pilotów mówiąc „Zmieścisz się śmiało!”, to konstytucyjny termin wyborów wypadałby w tym roku na październik. – napisał prawnik.

Dla wielu Polaków ten post był przesadą ze strony byłego polityka, którzy upust swojej krytyki dla postawy Giertych wylali w komentarzach. Jak się sam zainteresowany odnosi do wszelkich zarzutów? Prawnik odpowiedział jedynie na tweeta Radosława Fogiela. Znowu w dość nieelegancki sposób.

-Straciłem wielu przyjaciół w tej strasznej katastrofie i wiem kto do niej doprowadził. To nie tylko PLK tam zginął. A ty drogi chłopcze przylizuj się Jarkowi w inny sposób, bo ten tweet, który napisałeś będzie żył długo… – czytamy we wpisie Giertycha.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij