Świat

Policja znalazła tunel pełen broni i aresztowała komunistycznych terrorystów

Grecka policja znalazła w centrum Aten tunel wypełniony bronią. Aresztowali członków tureckiej marksistowsko-leninowskiej organizacji terrorystycznej.

Policjanci dokonali nalotów na budynki w dzielnicach Sepolia i Exarchia. W ich trakcie odkryli 47-metrowy tunel w którym składowano broń, w tym karabiny AKM, wyrzutnie rakiet przeciwpancernych czy granatniki.

W związku z tymi nalotami aresztowano 11 członków tureckiej organizacji Rewolucyjna Partia Wyzwolenia Ludowego (DHKP-C). Wszyscy są obywatelami tureckimi, chociaż według lokalnych mediów część z nich to Kurdowie. Wpadł między innymi 60-letni mężczyzna używający pseudonimu Kostas, który według służb był liderem tej siatki.

DHKP-C to organizacja o profilu marksistowsko-leninowskim, której celem jest doprowadzenie do upadku rządu Turcji i stworzenie tam państwa komunistycznego. Sprzeciwiają się także „amerykańskiemu imperializmowi”. Ich działalność jest zakazana w Turcji, a USA, UK i UE uznają ich za organizację terrorystyczną. W przeszłości byli oskarżani o szereg aktów przemocy, między innymi samobójczy atak na ambasadę amerykańską w Ankarze w 2013 i szereg mordów politycznych i zamachów bombowych.

Źródło: Breitbart Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij