Świat

Harvey Wenstein złapał koronawirusa

Skazany za gwałt słynny producent filmowy Harvey Wenstein ma kolejne problemy ze zdrowiem. Jak donoszą amerykańskie media zdiagnozowano u niego koronawirusa.

Wenstein był oskarżany przez dziesiątki kobiet o gwałty i molestowanie. Większość z tych oskarżeń zdążyła się już dawno przedawnić, ale 24 lutego został skazany za wymuszenie aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi oraz gwałt na aktorce Jessice Mann. Dostał łącznie 20 lat więzienia, ale wkrótce czekają go kolejne procesy, więc możliwe, że 68-latek nigdy już nie wyjdzie z więzienia.

Od początku swojego pobytu za kratami Weinstein ma problemy ze zdrowiem, między innymi z chorymi plecami oraz ciągłe problemy z sercem – na początku marca przeszedł z tego powodu operację. Teraz, jak donoszą amerykańskie media, padł również ofiarą epidemii koronawirusa.

Jak odkryła lokalna gazeta CNHI testy na koronawirusa dały u słynnego producenta wynik pozytywny. Jest jednym z dwóch chorych na Covid-19 w więzieniu o zaostrzonym rygorze Wende. Trafił do niego na osiem tygodni aby władze miały czas na wybór odpowiedniego więzienia, które spełni jego wymagania zdrowotne. Producent został już zamknięty w izolatce.

Władze więzienia ani rzecznik prasowy Weinsteina na razie nie potwierdzają oficjalnie tej diagnozy.

Źródło: Daily Beast Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij