Publicystyka

Żona senatora Brejzy uważa, że powinno być więcej zarażonych

Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce jest znacznie mniejsza niż wynikałoby to z projekcji. Najwyraźniej nie wszystkim się to podoba.

Początkowo liczba zarażonych w Polsce była zbliżona do tego, co wynikało z analiz. Fakt, że Polacy, w przeciwieństwie do np. Włochów czy Hiszpan, poważnie podeszli do zagrożenia i procedur bezpieczeństwa sprawił,że od połowy marca zaczęło się to zmieniać. 20 marca według projekcji powinno być w Polsce 1054 zarażonych, a faktycznych przypadków było 425.

Żona senatora Brejzy Dorota odniosła się do tego na swoim Twitterze. „Mamy 452 przypadki koronawirusa. Na koniec tyg. miał być wynik 4-cyfr. I wykładniczy wzrost” – napisała – „Dlaczego nie słyszę, że odnosimy spektakularny sukces? Dlaczego w odpowiedzi mamy stan epidemii? Rządzą nami ludzie, którzy nie potrafią zdiagnozować sytuacji, a co dopiero wyleczyć.”.

Jej wpis odbił się bardzo szerokim echem. Wielu internautów nie przyjęło go z sympatią.

 

 

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij