Publicystyka

Problem Kingi Gajewskiej. Posłanka KO domaga się od MEN… uwzględnienia różnic w łączach internetowych

Od momentu zamknięcia szkół i uczelni na skutek epidemii koronawirusa, większość placówek edukacyjnych zdecydowała się na kontynuowanie zajęć w formie edukacji online. Właśnie w tej sprawie Kinga Gajewska postanowiła się zwrócić do Ministerstwa Edukacji Narodowej z kilkoma pytaniami.

Znacząca część polskich szkół oraz uczelni wyższych przeprowadza obecnie zajęcia w formie edukacji online z uczniami i studentami. Dzięki temu nauczyciele i wykładowcy nie będą musieli nadganiać w szybkim tempie programu po zakończonym okresie kwarantanny. Z kolei młodzi ludzie będą mieli możliwość przyswojenia odpowiedniej wiedzy i przygotowania się na nadchodzące egzaminy i testy.

Tymczasem członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży poseł Kinga Gajewska zwróciła się do kierownictwa resortu szkolnictwa z następującym pytaniem:

Jak Ministerstwo Edukacji Narodowej ma zamiar uwzględnić różnice w dostępie do komputerów czy szybkiego internetu poszczególnych uczniów i rodzin wielodzietnych? – zapytała działaczka Koalicji Obywatelskiej.

Polityk PO sprowokowała kilku internautów do odpowiedzi na jej niespodziewane pytanie. Co niektórzy sugerowali, że internet nie jest nowinką technologiczną istniejąca na rynku zaledwie parę lat i poza marginalnymi przykładami niemalże każdy Polak współcześnie ma dostęp do komputera i internetu. Inni natomiast przypomnieli o słowach Donalda Tuska, który jeszcze jako premier obiecywał tablety dla każdego ucznia w Polsce. Ostatecznie skończyło się na samych słowach.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. wikipedia

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij