Publicystyka

Potrzebna pomoc dla służby zdrowia! Sprawdź, co Ty możesz zrobić w akcji #BezpiecznyLekarz

W porozumieniu z Okręgową Izbą Lekarską w Gdańsku zorganizowaliśmy akcję #BezpiecznyLekarz, której celem jest wsparcie służby zdrowia. Bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarzy, ratowników medycznych i wszystkich osób zatrudnionych w służbie zdrowia ma znaczenie strategiczne i jest najważniejszym gwarantem przetrwania stanu zagrożenia epidemicznego.

Celem akcji #BezpiecznyLekarz jest wsparcie służby zdrowia w ich trudnej i niebezpiecznej pracy. To nie tylko dowód naszego uznania i wdzięczności, ale przede wszystkim troska o to, aby nasze społeczeństwo mogło liczyć na pomoc tych, których w czasie epidemii potrzebuje najbardziej. Dlatego namawiamy wszystkich do wpłat bezpośrednio na konto Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, ul. Śniadeckich 33, 80-204 Gdańsk, koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty „Koronawirus”.

Numer konta OIL w Santander Bank Polska S.A.: 69 1090 1102 0000 0000 1000 4314

Zbiórkę koordynują Dorota Starościak i Bożena Pieczka (Maria Bomaria), osoby znane z aktywności społecznej, które w przeszłości działały aktywnie m. in. na rzecz poszkodowanych w huraganie mieszkańców Kaszub i Borów Tucholskich, wspomagały trójmiejskich seniorów i włączały się w inne charytatywne akcje pomocowe. Dziś mówią zgodnie: “Byliśmy w przeszłości w sytuacjach ekstremalnych, które wymagały naszego wspólnego działania. Dziś znów stajemy przed takim wyzwaniem. Wspólnie, ponad wszelkimi podziałami, które mogłyby nas spowalniać i odciągać od celu, którym jest przetrwanie epidemii”.

Część pieniędzy ze zbiórki będzie wykorzystana między innymi do wynajmu mieszkań dla lekarzy, którzy są objęci kwarantanną. Nie mogą zarazić swoich bliskich, muszą być bezpieczni. Ale to nie jedyna z potrzeb, tych będzie znacznie więcej, o czym wszyscy doskonale wiemy. Dlatego namawiamy Was i Waszych bliskich do zaangażowania wszystkich możliwych sił do walki o sprawę kluczową w czasie epidemii, czyli zdrowie i bezpieczeństwo naszych lekarzy. Bez nich nasze szanse na przetrwanie stanu zagrożenia są niewielkie, dlatego musimy jako społeczeństwo zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zadbać o medyków i służbę zdrowia.

#BezpiecznyLekarz to warunek naszego przetrwania. Wiecie, co robić!

Źródło: Stefczyk.info Autor: Artur Ceyrowski
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij