Kraj

Chińczycy wyślą do Polski zaopatrzenie medyczne

Władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą wkrótce Polsce duży transport zaopatrzenia medycznego. Nie zapłacimy za niego ani grosza.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z ministerstwem Zdrowia od kilku dni prowadziło rozmowy z Chinami. Wysiłki polskich dyplomatów przyniosły w końcu efekty. W najbliższym czasie Chińczycy nieodpłatnie przekażą nam transport zaopatrzenia medycznego które pomoże nam w walce z epidemią koronawirusa.

W transporcie tym znajdzie się 10 tysięcy testów wykrywających COVID-19, 20 tysięcy maseczek ochronnych zgodnych z normami UE, 5 tysięcy kombinezonów i drugie tyle gogli ochronnych oraz po 10 tysięcy okryć na buty oraz jednorazowych rękawiczek.

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz w rozmowie telefonicznej wyraził w imieniu rządu RP wdzięczność za pomoc ambasadorowi ChRL w Warszawie Liu Guangyuanowi. Wskazał również na potrzebę kontynuowania dalszej współpracy ze stroną chińską. Chiny za to podziękowały nam za wsparcie jakie nasz kraj okazał im na początku epidemii, w tym za list prezydenta Dudy do przewodniczącego Xi Jinpinga.

Polska nie jest pierwszym państwem które otrzymało darmową pomoc z Chin. Wielu komentatorów uważa, że ze strony Pekinu takie działanie ma na celu poprawę ich wizerunku międzynarodowego który został nadszarpnięty tym, że to u nich zaczęła się pandemia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij