Rozrywka

Młode góralki pieśnią walczą z zarazą. Ten dający do myślenia film podbija internet

Od kilku tygodni koronawirus pustoszy Europę. W związku z epidemią polski rząd m.in. zamknął granice, zawiesił lekcje w szkołach i na uniwersytetach oraz zamknął obiekty rozrywkowe i kulturalne. Choć zdarzają się osoby, które uważają działania premiera i ministrów za zbyt radykalne, to większość społeczeństwa na ogół popiera i rozumie działania decydentów.

Przykład takiego zrozumienia pokazały ostatnio Julka, Laurka i Wikusia, młode mieszkanki Podhala. Dziewczynki, choć smutno im, że nie mogą spotykać się ze swoimi kolegami, w nagranej piosence zachęcają ich do pozostania w domu i nauki za pomocą narzędzi internetowych. Przypominają o konieczności troski o higienę, a w szczególności mycia rąk . Młode góralki nie zapominają również o modlitwie i w pięknych słowach śpiewają, że w czasach epidemii najważniejsze jest przede wszystkim zaufanie Panu Bogu.

 

 

MAŁE GÓROLKI #siedzomwdoma

Julka, Laurka i Wikusia pozdrawiają wszystkie dzieci :)#damyradę #zostańwdomu #podhale #góralki #stopkoronavirusowisł. A. M-K

Opublikowany przez Anna Malacina-Karpiel Niedziela, 15 marca 2020

Źródło: stefczyk.info/Facebook Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij