Świat

Łamiący kwarantannę odpowiedzą za to jak za morderstwo

Władze Włoch mają dosyć osób, które łamią kwarantannę w trakcie epidemii. Ostrzegli, że mogą za to trafić na długie lata do więzienia.

Osoby, które okłamują urzędników o konieczności odbycia podróży mogą zapłacić do 206 Euro kary i trafić do więzienia na trzy miesiące.

Naprawdę duże kłopoty mogą jednak czekać osoby, które już zostały zainfekowane koronawirusem i łamią zarządzenia kwarantanny. Jeżeli na skutek tego ktoś się od nich zarazi i umrze, to odpowiedzą za to jak za morderstwo z premedytacją. A to oznacza minimalną karę 21 lat więzienia. Podobne rozwiązaniu już teraz funkcjonuje we Włoszech w odniesieniu do wirusa HIV.

Włochy doświadczyły najgorszej epidemii koronawirusa w Europie. Jak na razie potwierdzono tam ponad 15 tysięcy przypadków i ponad tysiąc zgonów. Jednym z powodów tej sytuacji był fakt, że Włosi często ignorowali zarządzenia władz mające pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

Źródło: Breitbart Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij