Rozrywka

To trzeba zobaczyć! Włosi walczą z koronawirusem muzyką

Władze Włoch wprowadziły znaczne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Włosi wymyślili ciekawy sposób na to jak sobie z nimi poradzić.

Włochy są państwem, które epidemia koronawirusa dotknęła najbardziej. W środę zanotowali ogromny wzrost liczby zarażonych – od 10149 do 12462 w ciągu jednej doby. O 196 wzrosła w tym samym czasie również liczba ofiar śmiertelnych, sięgając 827 osób.

W odpowiedzi władze Włoch postanowiły wprowadzić nadzwyczajne ograniczenia, które mają spowodować zachamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zadecydowano między innymi o zamknięciu niemal wszystkich sklepów poza aptekami i sklepami spożywczymi, zamknięciu kin i teatrów itp. Dodatkowo włoskie firmy dostały polecenie zamknięcia swoich oddziałów które nie są kluczowe dla ich funkcjonowania.

Razem z wcześniejszymi obostrzeniami sprawiło to, że miliony Włochów siedzi w swoich domach. Nawet popularne rzymskie atrakcje turystyczne świecą pustkami. Włosi wpadli jednak na pomysł jak podnieść się na duchu. W całym kraju popularne stały się spontaniczne koncerty, które bardziej muzykalni mieszkańcy dają z okien i balkonów dla swoich sąsiadów. Często mieszkańcy danego bloku śpiewają razem, a wielką popularnością cieszą się pieśni patriotyczne i przeboje z dawnych lat.

Niektóre wykonania są ewidentnie amatorskie:

Ale nie brak również bardziej profesjonalnych:

Źródło: Twitter, Youtube Autor: WM
Fot. screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij