Kraj

Budka krzyczy o ukrywaniu przez rząd przypadku zarażenia koronawirusem. A potem prosi o niewykorzystywania choroby politycznie

Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaatakował polski rząd twierdząc, iż ukrywa on przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. Chwilę wcześniej lider partii zaapelował jednak, aby nie wykorzystywać całej sytuacji politycznie i “nie grać na emocjach”.

-Apeluję o to, by nie wykorzystywać sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.  By nie grać zdrowiem Polek i Polaków i nie wpisywać walki z tym wirusem w bieżący kalendarz polityczny – powiedział Budka.

Nie może dochodzić do sytuacji, w których jest jakiekolwiek podejrzenie, że ktokolwiek może ukrywać przed opinią publiczną fakt, że przypadki tego wirusa już są w Polsce – dodał po chwili.

W podobnym tonie pisał wcześniej Michał Szczerba, który twierdził, iż “polski rząd wie najprawdopodobniej o przypadku zarażenia koronawirusem, jednak nie informuje opinii publicznej”. Dowodem tego ma być wzmożone działanie polskich władz w ostatnich dniach, zwłaszcza Ministerstwa Zdrowia, w celu informowania Polaków o sposobach zachowania się w przypadku zakażenia.

Jednak jak do tej pory nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia zarażenia koronawirusem w Polsce, a wszelkie pojawiające się informacje o pierwszych zarażonych zostały zdementowane przez ministra Łukasza Szumowskiego. Szef MZ jednocześnie apelował, aby politycy, ani też dziennikarze, nie siali niepotrzebnej paniki wśród Polaków.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij