Kraj

Szukali martwych dzików, znaleźli zwłoki mężczyzny

W Tarnobrzegu miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Podczas poszukiwań martwych dzików odnaleziono ludzkie zwłoki.

Na terenie powiatu tarnobrzeskiego znaleziono już kilkanaście martwych dzików, które najprawdopodobniej padły ofiarą afrykańskiego pomoru świń (ASF). Kiedy kolejne zwłoki dzika znaleziono w pobliżu Jeziora Tarnobrzeskiego i kompleksu leśnego na Kamionce zdecydowano się zorganizować przeszukanie tego terenu aby zabezpieczyć ewentualne kolejne padłe sztuki.

W sobotę rano w teren wyruszyło blisko 150 osób – myśliwych, pracowników służb weterynaryjnych, żołnierzy WOT i ochotników. Portal echodnia.eu ujawnił, że jeden z uczestników tych przeszukiwań znalazł zwłoki – ale ludzkie. Zwłoki mężczyzny odnaleziono ok. 10 20 rano. Są w stanie zaawansowanego rozkładu, co sugeruje, że leżały tam od dłuższego czasu. Na miejsce wezwano policjantów i prokuratora, którzy zabezpieczyli miejsce ich odnalezienia.

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna i czas zgonu, być może wyjawi to sekcja zwłok. Nieznana jest również tożsamość mężczyzny, nie odnaleziono przy nim żadnych dokumentów. Policjanci próbują ją ustalić przy pomocy analizy zgłoszeń o zaginionych osobach, ale być może będzie potrzebne badanie DNA.

Źródło: Echo Dnia Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij