Świat

Wyłudziła równowartość 67 milionów złotych z pomocy społecznej. Przez 25 lat przesyłała pieniądze na swoje konto

Główna podejrzana w procesie ws. kradzieży funduszy socjalnych w Danii została skazana we wtorek na 6,5 roku więzienia. Sąd orzekł, że kobieta jest winna kradzieży prawie 117 mln koron (ok. 67 milionów złotych) z systemu pomocy społecznej w ciągu 25 lat.

65-letnia pracownica społeczna Britta Nielsen przyznała się przed sądem miejskim w Kopenhadze do przejęcia pewnych sum, ale zeznała, że nie pamięta wszystkiego.

Z racji zajmowanego stanowiska Nielsen miała dostęp do systemu komputerowego rządowej agencji pomocy społecznej, skąd przesyłała pieniądze na swoje konta bankowe.

Jej obrona twierdziła, że zabezpieczenia wokół funduszy socjalnych były zbyt słabe i że zarówno kierownictwo, jak i jej koledzy wiedzieli, jak łatwo można wyprowadzać pieniądze z systemu.

“To był stały żart, że możesz z łatwością dodać własny numer konta, a następnie wyjechać na Bahamy” – powiedziała Nielsen przed sądem.

Po zwolnieniu z pracy Nielsen uciekła do Republiki Południowej Afryki, gdzie mieszkała w luksusowych warunkach – podaje Associated Press. Międzynarodowy nakaz aresztowania doprowadził do jej ekstradycji i aresztowania w listopadzie 2018 roku.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok

0 0

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: nie ma takich rozmów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij