Kraj

Owsiak wołał o “Ruchu Wy*******nia Pawłowicz w kosmos”. Sąd zdecydował, że… szef WOŚP miał do tego prawo

We wtorek odbyła się rozprawa przed warszawskim Sądem Apelacyjnym, gdzie Krystyna Pawłowicz domagała się przeprosin od Jerzego Owsiaka za jego słowa, w których pod przykrywką “konkursu” pytał się ludzi o rozwinięcie skrótu “Ruchu Wy********nia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Zgodnie z orzeczeniem sądu, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy “miał do tego prawo” i nakazał byłej posłance zapłacić Owsiakowi za prawnika.

Przypomnijmy. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego pozwała Owsiaka po tym, jak ten w odpowiedzi na jej słowa krytyki o WOŚP czy przystanku Woodstock zorganizował “konkurs” na rozwinięcie skrótu “RWKPwK”, co w praktyce nawiązywało do fanpage’a działającego pod nazwą “Ruch Wy********nia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Była posłanka sądziła, że szef fundacji WOŚP stoi za utworzeniem tej strony, która co jakiś ją szkalowała.

Zgodnie z decyzją sądu I instancji Owsiak miał przeprosić Pawłowicz za swoją wypowiedź. Jednak sędzia Marzanna Góral uznała, iż orzeczenie było wadliwe, dlatego też przychyliła się wniosku obrońców szefa WOŚP i uznała, że ten nie musi przepraszać sędzi TK. Co więcej nałożyła ona obowiązek na Pawłowicz, aby ta zwróciła koszty zastępstwa procesowego mężczyźnie.

-Sąd. Apelac.: Marzanna Góral,kt.ogłosiła wyrok o oddaleniu mego powództwa w całości,s.Dagmara Olczak- Dąbrowska i s.Jakubowska-Pogorzelska uznał w II inst. że„konkurs” J.Owsiaka pt.”Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos” to „prawo J.O do opinii o polityku” (pis. oryginalna) – czytamy w poście Pawłowicz na Twitterze – To ja mam „przeprosić” J.Owsiaka i zwrócić mu koszty obu instancji…Mam mieć jako polityk grubą skórę bo ochrona prawna w takich syt.nie należy mi się.Uchylono łagodny wyrok I inst. nakazujacy J.O jedynie przeproszenie mnie Czekam na „konkurs” – „Kto zabije Krystynę Pawłowicz”.

Była posłanka poinformowała również, że złoży kasację od tego wyroku. W jej opinii orzeczenie jest “dalszą zachętą do ataków fizycznych i agresji”.”Sąd Apel.w syt.jaskrawego naruszenia prawa,swym wyrokiem dokonał sędziowskiego nadużycia prawa w interesie celebryty.” – napisała była posłanka.

Źródło: Twitter/ Onet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij