Kraj

Dramatyczna sytuacja! Poseł Platformy zasłabł na mównicy sejmowej. Wyjaśniamy, co się wydarzyło

Podczas wczorajszej, wieczornej debaty w Sejmie poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki zasłabł podczas swojego wystąpienia. Polityk musiał opuścić salę sejmową w asyście partyjnych kolegów i służb medycznych.

Kropiwnicki przedstawiał stanowisko swojego klubu w ramach wniosku Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Poseł jednak w pewnym momencie musiał sięgnąć po karafkę z wodą. Chwilę później zasłabł i opadł na ziemie, a na sali było słychać jedynie dźwięk tłuczonego szkła.

Politykowi niemal natychmiast na pomoc ruszyli inni posłowie, a wicemarszałek Ryszard Terlecki zarządził kilku minutową przerwę w obradach. Musiały również interweniować służby medyczne, w asyście których poseł PO opuścił salę.

Ze wstępnej diagnozy postawionej przez lekarzy wynika, iż przyczyną zasłabnięcia polityka była najprawdopodobniej cukrzyca. Na szczęście życiu Kropiwnickiemu nic nie zagraża, a już kilka godzin później przekazał za pomocą mediów społecznościowych informację, że już czuje się dobrze. Powrotu do zdrowia życzyli mu zarówno dziennikarze, jak i politycy, niezależnie od przynależności partyjnej.

Źródło: TVP Info/ twitter Autor: JD
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij