Kraj

Opozycja rzuciła się na gest Lichockiej, uznając go za obraźliwy. Posłanka PiS ma inne zdanie w tym temacie

Podczas wczorajszej debaty w Sejmie dotyczącej przekazania 2 miliardów złotych na media publiczne, oczy opozycji zwróciły się w stronę posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej. Wszystko przez gest, które odebrali jako obrazę skierowaną w ich stronę – gest środkowego palca. Jednak działaczka partii rządzącej uważa inaczej, czego dowodem mają być filmy w mediach społecznościowych opublikowane przez… samych posłów opozycji.

Sytuacja miała miejsce, kiedy Lichocka podczas czwartkowych obrad zeszła z mównicy sejmowej i zajęła swoje miejsce. To właśnie wtedy miał zostać wykonany, zdaniem opozycji, obraźliwy gest polityk, skierowany w ich stronę. Na działaczkę Prawa i Sprawiedliwości niemal natychmiast spadła lawina krytyki. W mediach społecznościowych co chwila publikowano zdjęcia posłanki, na których widać, jak pokazuje środkowy palec. W tej sprawie lider partii Razem Adrian Zandberg podszedł nawet do Jarosława Kaczyńskiego, aby zwrócić mu uwagę na zachowanie posłanki.

Tymczasem Lichocka uważa, że było zupełnie inaczej i jedynie przecierała oko. Twierdzi również, że opozycja specjalnie manipuluje i pokazuje jedynie stop-klatkę z całego zajścia. Dowodem ma być natomiast film, który opublikowała posłanka Zielonych i Koalicji Obywatelskiej – Urszula Zielińska. Film, który został później przez nią usunięty.

Tu jest film. Jestem wdzięczna Pani poseł, że podała film, nie stop klatkę. Przy okazji studium manipulacji PO.. – napisała Lichocka.

W rozmowie z “Faktem” również podkreśliła, że nie miała niczego złego na myśli. Jednak przeprosiła wszystkich tych, którzy mogli poczuć się pokrzywdzeni przez jej gest, który w jej opinii nie miał na celu nikogo urazić.

Źródło: Twitter/ Fakt Autor: JD
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij