Kraj

Kamiński: wniosek o odwołanie mnie przyjmuję ze spokojem; ustosunkuję się do zarzutów

Wniosek o odwołanie mnie przyjmuję ze spokojem – powiedział szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński Zapewnił, że do zarzutów ustosunkuje się w trakcie debaty w Sejmie nad wnioskiem o wyrażenie mu wotum nieufności.

Wniosek o odwołanie Kamińskiego złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy zarzucają mu m.in. “dewastowanie” i “wprowadzanie patologii” w służbach specjalnych.

“Wniosek złożony wobec mnie przyjmuję ze spokojem. Wszystkie służby działają normalnie, a do zarzutów ustosunkuje się w trakcie debaty” – powiedział Kamiński w czwartek rano dziennikarzom w Sejmie.

Wniosek o wotum nieufności wobec Kamińskiego został zapowiedziany po styczniowym materiale “Superwizjera” TVN24, w którym były agent CBA Tomasz Kaczmarek (“Agent Tomek”) oskarżył Kamińskiego (w latach 2006-2009 szefa CBA) o wywieranie przed laty na niego nacisków podczas operacji dotyczącej willi mającej rzekomo należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Po tym gdy posłowie KO zapowiedzieli wniosek o wotum nieufności wobec Kamińskiego, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oceniał, że opozycja chce przypomnieć o sobie i składa od czasu do czasu wnioski o wotum nieufności dla różnych osób. Zapewnił, że wniosek zostanie odrzucony.

 

Źródło: PAP Autor: JB
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij