Świat

Holandia: znaleziono list z materiałami wybuchowymi. To kolejny taki przypadek

Znaleziono kolejny list z materiałami wybuchowymi, ładunek został rozbrojony – poinformowała  holenderska policja. W środę 12 lutego  w dwóch miastach w Holandii eksplodowały dwie przesyłki, nikt nie odniósł obrażeń.

Najnowszy list został znaleziony w jednej z firm technologicznych w miejscowości Leusden w pobliżu Utrechtu.

W środę doszło do dwóch niewielkich eksplozji w pomieszczeniach do sortowania poczty w firmach w Amsterdamie i w położonym na południowym wschodzie kraju Kerkrade. Policja podawała wówczas, że listy z ładunkami wybuchowymi prawdopodobnie wysłano do kilku miejsc w kraju.

Funkcjonariusze podejrzewają, że wszystkie przesyłki są ze sobą powiązane. Poinformowali, że nadawca listów to szantażysta, który domaga się zapłaty w bitcoinach.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie listów z materiałami wybuchowymi od 3 stycznia. Przechwycono wówczas przesyłki, które zostały nadane do kilku firm, m.in. hotelu, stacji paliw i warsztatu samochodowego.

 

Źródło: PAP Autor: JB
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij