Publicystyka

Wymiana uprzejmości pomiędzy Dudą i Lisem. “Ustaliliśmy to sobie w rozmowie sprzed pięciu lat”

Tomasz Lis pochwalił się w mediach społecznościowych sukcesem swojej córki, której udało się obronić pracę magisterską. Na jego wpis odpowiedział prezydent Andrzej Duda, który pogratulował absolwentce. 

– Starsza córka właśnie się obroniła. Temat pracy – amerykańska polityka zagraniczna – napisał redaktor naczelny “Newsweeka” na Twitterze.

Wyrazy uznania dla Poli Lis płynęły od wielu ludzi, w tym także ze strony prezydenta Andrzeja Dudy: “Gratulacje! Ważny moment. Powodzenia!” – czytamy w komentarzu głowy państwa. Dziennikarz nie pozostał obojętny i podziękował politykowi za ten gest, przypominając o rozmowie sprzed 5 lat.

Portal TVP Info przypomniał o sytuacji z 2015 roku, do której odniósł się Lis. Wówczas wraz z aktorem Tomaszem Karolakiem cytowali wpis z fałszywego konta Kingi Dudy (który uznali za prawdziwy), gdzie córka ówczesnego kandydata na prezydenta miała napisać, iż jej ojciec odda Oscara za “Idę”, jeśli zostanie wybrany na głowę państwa. Dziennikarz wówczas wykorzystał ten wpis do ataku na Dudę.
Prezydent uznał żarty  za “wstrętny atak na jego córkę”, za który Lis ostatecznie przeprosił publicznie za całe zajście. Oprócz tego w swoim wpisie naczelny “Newsweeka” odniósł się także do kwestii bronienia przez niego Kingi Dudy, kiedy pojawiła się informacja o jej zatrudnieniu w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Wówczas wiele osób związanych z obozem opozycji zarzucało jej, iż swój sukces zawdzięcza nazwisku. Lis jednak przyznał, iż swoją pozycję córka prezydenta zawdzięcza dzięki ciężkiej pracy,  a także talentowi.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij